Sürdürülebilir büyüme için yeni müşteri kazanımı en çok efor sarf etmeniz gereken konulardan biridir şüphesiz. Mevcut müşterilerinizin tamamının sadakatini kazanmış olsanız dahi işinizi büyütmek için yeni fırsatlar bulmalı ve en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.

Müşteri kazanımı süreci, fırsatların belirlenmesi ile başlar. Sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgilenebilecek şirketleri bulmak oldukça zorlu bir süreçtir. Yeni potansiyel müşterileriniz kimi zaman başka bir müşterinizin tavsiyesi üzerine sizinle iletişime geçer veya kendi araştırmaları sonucu şirketiniz ve ürünleriniz ile karşılaşıp size ulaşırlar. Ama genellikle kendi fırsatlarınızı kendiniz yaratmanız gerekir. Satış ekibiniz zamanının büyük kısmını yeni fırsatlar bulmak için kullanır.

PratiXRM’i diğer müşteri ilişkileri yönetimi yazılımlarından farklı kılan en önemli özellik işte tam da burada devreye giriyor. PratiXRM “Fırsatlar Modülü” ile izinli veri tabanı üzerinden sektör ve demografik bilgilere göre potansiyel müşteri araması yapabilirsiniz. Kısacası PratiXRM işinizi büyütecek fırsatları ayağınıza getirir.
Fırsatlarınızı potansiyel müşteri konumuna getirebilmeniz için ilk görüşmeyi yapmanız gerekiyor. Ilk görüşmenin sonunda fiyat teklifi iletmeli ve sonrasında satışa dönüştürmelisiniz. Bu aşamaların hepsini başarılı şekilde geçerseniz, 4 adımdan oluşan müşteri kazanımı sürecini tamamlamış olacaksınız.

PratiXRM hem yeni fırsatların belirlenmesinde hem de fırsatların satışa dönüşmesine kadar geçen sürecin yönetilmesinde en büyük yardımcınız olacak.

PratiXRM’e internet bağlantınızın olduğu her yerde ister bilgisayarınızdan isterseniz ise akıllı telefonunuzdan erişim sağlayabilirsiniz.

İlk 30 gün PratiXRM’in tüm modüllerini kredi kartı bilgilerinizi vermeden ücretsiz deneyebilirsiniz.

Kullanım Videoları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

PratiXRM'i 30 gün ücretsiz kullanın!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.