Verimli çalışma prensiplerini benimsemiş şirketler daha az efor ve maliyetle daha başarılı sonuçlar elde ederler. Bu şirketlerin en başarılı olduğu konuların başında etkin iş planlaması ve görev takibi gelir.

Etkin iş planlaması için öncelikle büyük projeler yönetilebilir görevlere ayrılmalıdır. Her görev sorumlularına atanmalıdır. Görevlerin birbirleri ile olan ilişkileri belirlenmelidir. Bir görevin çıktısı başka bir görevin girdisi olabilir. Bu nedenle bazı görevlere başlamak için diğer bir görevin bitmesi gerekebilir.

Bir sonraki adımda kaynaklar, sorumlular ve görev ilişkileri göz önünde bulundurularak önceliklendirme yapılmalı ve zaman planı çıkarılmalıdır.
Kağıt üzerinde planlama tamamlandıktan sonra sıra görev takibine geliyor. Bu aşamada tüm görevlerin sorumluları tarafından belirlenen süreler içinde sonuçlandırıldığını takip edebilmek için süreci yönetmenize yardımcı olacak bir platforma ihtiyaç duyabilirsiniz. Kullanılacak platforma projeye dahil olan herkes aynı anda kolayca erişim sağlayabilmeli, görevleri ile ilgili durum güncellemesi yapabilmeli, tüm gelişmeleri kaydedebilmeli. Bu aşamada excel dökümanlarında ya da iş takibi için özelleşmemiş programlarla süreci yönetmek mümkün olmayacaktır.

PratiXRM Online CRM Yazılımının “Görevler Modülü” ile her kullanıcı kendi yapılacaklar listesini oluşturabilir, önemli görevleri önceliklendirebilir, görev durumu ile ilgili güncelleme yapabilir, planlanan bitiş tarihlerini takvim üzerinden takip edebilirsiniz.

Siz de şirketinize daha verimli bir çalışma düzeni adapte etmek istiyorsanız PraiXRM’i bugün kullanmaya başlayın. PratiXRM kurulum gerektirmez, hesap oluşturmanız yeterlidir. Hesabınızı oluşturduktan sonra 30 günlük deneme süreci boyunca tüm modüllerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Kullanım Videoları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

PratiXRM'i 30 gün ücretsiz kullanın!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.