Kullanım Videoları sayfamızı incelediniz mi? PratiXRM hakkında en faydalı eğitim videolarına ulaşmak için tıklayınız.

Pazaryeri

Pazaryeri nedir?


Pazaryeri; alıcı ve satıcıları elektronik ortamda bir araya getiren altyapılara verilen genel bir isimdir. PratiXRM kendi üyelerinden oluşan pazaryeri ortamını size ücretsiz olarak sunmaktadır.


Pazaryerine nasıl dahil olabilirim?


PratiXRM pazaryerine dahil olmak gerçekten çok kolay. Aşağıdaki basit adımları takip ederek sisteme rahatlıkla dahil olabilirsiniz. - Ücretsiz Kaydınızı Oluşturun, - Firma Bilgilerinizi Güncelleyin, - Tercihlerinizi Düzenleyin (Firmanızın pazaryerinde listelenmesini seçmeniz gerekiyor), - Kullanmaya Başlayabilirsiniz


Marketplace nedir?


Marketplace kelimesi Türkçemizde "Pazaryeri" anlamına gelmektedir. PratiXRM firmaları bir araya getirmeyi hedefleyen Pazaryeri özelliğiyle de size hizmet veriyor.


Alıcılar için Pazaryeri


Alıcılar için Marketplace'in Avantajları hakkında bilgi vermek gerekirse; - Bir ürün veya hizmet arayan fakat nasıl ve nereden bulabileceği hakkında fikir sahibi olmayan, - Güvenlik risklerine gereğinden fazla kafa yormak istemeyen, - Ürün kalitesini (veya ayıplı ürün riskini) bir miktarda olsa güvence altına almak isteyen alıcılar için önemli avantajlar sağlıyor. Ayrıca platformdaki rekabet ortamı sayesinde alıcılar ürünleri çok uygun fiyatlara temin edebiliyor.


Satıcılar için Pazaryeri


Satıcılar için Marketplace'in avantajları hakkında bilgi vermek gerekirse; - Ürün ve hizmetlerini pazarlayabilecek müşteri bulmakta zorlanan, - Ticari platformların kurulumu ve işletilmesi hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan, - Kurulum ve reklam maliyetlerine katlanmak istemeyen pazarlamacılar / satıcılar için önemli avantajlar sağlıyor.


Pazaryerinde hangi bilgilerim yer alır?


PratiXRM Pazaryeri sistemine kayıt olduktan sonra; - Firmanızın ismi, Logonuz, Sektör ve Faaliyet gösterdiğiniz il, - Firmanızın sunduğu ürün / hizmetler, - Firmanızın yetkililerinin profil sayfaları yer almaktadır. İki firma (Alıcı ve Satıcı) arasındaki etkileşimi en üst seviyede tutabilmek amacıyla e-posta ile bilgilendirme fonksiyonlarımız bulunmaktadır. Örneğin birisi profil sayfanızı gezerse size anında bilgilendirme e-posta'sı gelir.


Pazaryeri araçları nelerdir?


PratiXRM pazaryerinde alıcı veya satıcıların kolay takibini yapabileceğiniz "Takip Ettiğim Firmalar" bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantı bir anlamda "Favoriler" olarak düşünülebilir. Bir firmayı favorilerinize eklediğinizde farklı zamanlarda tekrar arama zahmetine girmeden hızlıca erişim sağlayabilirsiniz. Bir diğer önemli araç; Sosyal medya sitelerinden alışkın olduğunuz "Firmamı / Profilimi Kimler Görüntüledi" özelliğidir. Bu özellik sayesinde firmanıza ilgi gösteren diğer firmaları görebilir ve iletişim imkanları yaratabilirsiniz.

PratiXRM'i 30 gün ücretsiz kullanın!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.